30 września 2016

Każdymi kredkami da się rysować


Siedzę przed komputerem tak jak w każdy zwyczajny piątkowy wieczór, słucham muzyki, czytam różne treści w internecie i w pewnym momencie z niezwykłą gwałtownością uderzają we mnie słowa. Tak proste i jednocześnie tak skomplikowane.

"Dzisiejsze nieśmiałe dziecko, to to, z którego wczoraj się śmialiśmy" - Ronald Russell

Wydaje mi się, że mimo iż tyle mówi się o akceptacji, tolerancji i szacunku do drugiego człowieka, to dalej jest to dość duży problem w społeczeństwie. Nawet w najmniejszej miejscowości znajdzie się symboliczny dziwak, któremu wszyscy idealni nigdy nie dadzą spokoju, bo po prostu jest jaki jest. Okropne wydaje mi się jak zepsuci potrafimy być my ludzie. Jak bardzo, czasem nawet nieświadomie, potrafimy oczerniać drugiego człowieka, którym swoją drogą nie jesteśmy, więc teoretycznie w ogóle nie powinien przeszkadzać nam jego sposób bycia czy odmienność. Czy nam się to podoba czy nie i tak wszyscy jesteśmy inni, tak samo jak kredki mają różne kolory i odcienie. Jedni będą osobą z podstawowego dwunasto kolorowego pudełka, natomiast inni z nieco innego - bardziej rozbudowanego kolorystycznie. Jednak ani jedno ani drugie nie czyni nas gorszymi, jeśli tylko przez cały czas jesteśmy sobą. Dalej możemy dążyć do ogólnego dobra, które tak bardzo jest nam potrzebne. W końcu każdymi kredkami da się rysować, prawda?
15 komentarzy:

 1. To jest czasem aż smutne, jak ludzie nie potrafią tolerować drugiego człowieka...

  http://seethelifeofthisbetterparties.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. To strasznie przykre jaka nie tolerancja czasami panuje wśród ludzi. Każdy ma prawo do bycia sobą, takim jakim się tylko chce być i jak tylko chce się wyglądać i nikogo nie powinno to dziwić :) Świetnie to napisałaś !

  NASZ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 3. Nienawidzę tego jak ludzie śmieją się z innych. Zazwyczaj są to dzieci/młodzież w podstawówce i gimnazjum, niekiedy też w liceum/technikum/zawodówce. Czasami wyśmiewanie się z kogoś skutkuje nieśmiałością dla osoby, z której ktoś się śmieje. Jest tej osobie potem ciężko.
  + zdjęcia są świetne :)  http://echoo-echo.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne zdjęcia, zakochałam się w nich, mają w sobie niezwykły urok.
  Nienawidzę nietolerancji wśród innych ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 5. To prawda wiele ludzi mówi lub pisze o tym, że ludzi powinno się szanować. Opowiada o tolerancji i akceptacji drugiego człowieka a tak naprawdę wiele z nich należy do tej grupy osób, która również naśmiewa się z innych ludzi. Jeżeli chcemy aby ta sytuacja uległa zmianie powinniśmy najpierw zacząć od siebie.

  Ładne zdjęcia. :)
  http://okiem-nastolatki.blogspot.co.uk/2016/09/ootd.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Toleracja w tych czasach to niestety rzadkość...

  http://veronicas-veronicass.blogspot.no/

  OdpowiedzUsuń
 7. masz rację, ale czasem wymaga to wysiłku. Świetne zdjęcia!:*

  Pozdrawiamy cieplutko,
  www.twinslife.pl (klik)♥

  OdpowiedzUsuń
 8. jakie magiczne zdjecia i to swiatlo <3
  sliczna!

  OdpowiedzUsuń
 9. Tekst sklania do myslenia i ten cytat sam w sobie jest bardzo fajny i ciekawy :) Chcialam jeszvze zwrocic uwage na ten pasek ktory wyglada tak idealnie po prostu do tych spodni! I zdjecia bardzo mi sie podobaja! Naprawde ekstra. Buziaki

  http://caiawichowska.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny post Marta, uwielbiam jak piszesz. Masz bardzo mądre sentencję, normalnie jakbyś miała mamę polonistykę ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. To prawda, teraz coraz częściej ludzie się wyśmiewają z innych ludzi tych "gorszych". I robią to nieświadomie nie chcą tego, ale mimo to zrobią to.
  Zdjęcia przy zachodzącym słońcu są piękne!

  Pozdrawiam, nataa-natkaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Ludzie próbują się dowartościować. Zamiast pracować nad sobą,wyśmiewają. Myślą,że tak jest łatwiej

  http://strong-power.pl/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy miły komentarz i zachęcam do wymiany poglądów!
Spam i obraźliwe komentarze będą usuwane.
*nie uznaję obserwacji za obserwację